28 Ekim 2011 Cuma

öğretmenim mori'yle salı buluşmaları

“Tam anlamıyla orada olmaktan, var olmaktan yanayım” dedi Mori. ” Bu birlikte olduğumuz kişi ile tüm benliğimizle var olmak anlamına geliyor…”Seninle konuşuyorum. Seni düşünüyorum.”…Çok daha küçük problemler yüzünden kendinden ve kendi sorunundan başka hiçbir şey düşünmeyen, konuşmamızın daha ilk otuz saniyesinde uzaklara dalıp giden, bir dostunu aramayı veya gönderilecek faksı aklından geçirmeye ya da sevgilisiyle ilgili hayal kurmaya başlayan ne kadar çok insan var…” Sorun çoğunlukla kişilerin bir telaş, kargaşa içinde yaşamaları ve kendilerini bulmamış olmalarındandır. Hayatın anlamını kendi adlarına çözemedikleri için dört bir yandan harıl harıl o anlamı ararlar…”Biz yüzeysel sohbetlerde iyiyizdir.” Ne işle meşgulsün?” ” Nerede yaşıyorsun?” gibi. Ama birisini gerçekten dinlemeyi-ona bir şey satmaya- onu tavlamaya- devşirmeye ya da karşılığında bir konum edinmeye çalışmadan- bugün artık ne kadar başarabiliyoruz?
Mitch Albom'un bu kitabını felsefe seven herkese tavsiye ediyoruz!

Kasap Ahmet'in Yeri


Güneye doğru uzun bir araba yolculuğu, istikamet: Bodrum. Mehmet Yaşin’in Lezzet Durakları adlı kitabına göz atarken, insan acıkmaz mı?
Ortaklara gelirken, yolun kenarında bir sıra çöp şişçi var; ancak Mehmet Yaşin’in önerisi üzerine biz Kasap Ahmet’in Yeri’nde durduk.
Zaten çöp şişlerin kokusu direk insanı çekiyor. Tam da mola yeri. Masada bir şişe ayran, uyku getirse de çöp şişin yanında leziz. Sonra koca bir tabak köfte ve çöp şiş, ayrıca sucuk ve tabiki yanında pişmiş soğan, domates, biber. Her biri mis gibi kokuyor ve lezzetli. Ye ye doyamıyorsun, ayrıca çok hafif her şey. Hiç biri midemize ağırlık vermedi.
Biz çöp şişleri afiyetle yerken yanımızda bir de kuzu Ramiz dolaşıyordu. Oranın patronu, ona kıyamamışlar adeta evcil hayvan gibi besleyip, öpüyorlar kuzuyu.
Ayrıca servis çok hızlı, herkes samimi, işte tam bir neşeli bir lezzet durağı.
Adres: Dörtyol Mevkii Opet Yanı Ortaklar - Aydın

Sephora " Head to toe hydrator"

Vücudunuza,ellerinize ve hatta saçınıza bile sürebileceğiniz, maske veya krem şeklinde kullanabileceğiniz bu kremi Sephora magzalarinda bulabilirsiniz. Maske olarak kullanacağınız zaman kalın bir tabaka halinde cildinize uygulayıp 5 dakika bekledikten sonra su ile yıkayabilir veya ıslak saç uçlarınıza uygulayıp 5 dakika bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Bu sayede cildiniz veya saçlarınız gün boyunca  esnek ve yumuşacık olur.